Hürriyet

22 Ağustos 2017 Salı

Vegan Boksör Arık: "Hiçbir Canlı Öldürülmek İçin Dünyaya Gelmedi"

Geçtiğimiz günlerde dünyaca ünlü boksör Ünsal Arık, vegan olduğunu duyurdu. 

Uzun süredir vejetaryen olan profesyonel boksör Ünsal Arık, Twitter hesabından artık vegan olduğuna dair bir içerik paylaştı. Sporcuların vegan beslenmesinin zorluğuna dair önyargıları olanların, fikirlerini değiştirecek Ünsal Arık ile vegan olması üzerine konuştuk.Ünsal, Berlin'de yaşadığınızı ve profesyonel boksör olduğunuzu biliyoruz. Almanya'da mı doğup büyüdünüz? 
Şu an yaşadığım şehir Nürnberg ama idmanlarımı Berlin'de yapıyorum. Doğrudur, Almanya'da doğup büyüdüm. 

Hayvan hakları ile nasıl tanıştınız? Aile veya yakın çevrenizin vejetaryen olmanızda bir etkisi olmuş muydu? 
Vegan olmamın en çok büyük nedeni köpeğimdir, Oskar. Beni her gün kayıtsız şartsız sevmesi buna neden oldu. Çevrem şu an çok anlayışlı değil ama ben de zaten bunu çevrem için değil hayvanlar ve daha sağlıklı beslenmek için yapıyorum.

Bir süredir vejetaryendiniz. Kısa süre önce ise vegan olduğunuzu duyurdunuz. Bu değişimde itici güç ne oldu acaba? 
Veganlığa çoktan beri ilgi gösteriyordum ama henüz çok bilgim olmadığı için bir süre vejetaryen beslenmenin ve bu süreçte bilgilenmenin benim için daha doğru olduğunu düşünmüştüm. Çok okudum ve çok araştırdım ve hayvan eziyetine artık göz yummak istemiyorum. İnsanlar, protein için et gerektiğini sanıyor ama tanrım bize gereken her şeyi vermiş ve ben de herkese göstermek istiyorum. Bir sporcu vegan yaşayabiliyorsa, bunu herkes yapabilir. Hiçbir can öldürülmek için dünyaya gelmedi. 

Almanya'da vegan yaşamın kolay olduğunu düşünüyor musunuz? Türkiye ile kıyaslayınca ne gibi farklılıklar ortaya çıkıyor?
Almanya'da vegan yaşamak bana göre Türkiye'den daha kolay; çünkü birçok markette vegan yemek ve ürünler bulunuyor. 

Hayvan Haklarını Ringe Taşıyacak

Veganlığı yalnızca beslenme biçimine indirgemediğinizi sosyal medya paylaşımlarınızdan biliyoruz. Ringe çıktığınızda hayvan hakları konusunda bir farkındalık yaratma düşünceniz var mı? 
Evet, gelecek maçlarımda bir logo taşımayı düşünüyorum. İnşallah yakında vegan bir organizasyon büyükelçi olmamı ister. Bu görevi seve seve yaparım.

Spor hayatınız, yaşam biçiminiz kadar politik duruşunuz ile de dikkat çekiyorsunuz. Veganlığı politik açıdan nasıl konumlandırırsınız? 
Vegan olan insanların genellikle kalpleri temiz ve sevgiyle doludur. Türkiye'de şu an hükümetin başında olan insanlar, insanlıktan uzak olduğu için veganlıkla karşılaştıramıyorum :) 

Ünsal Arık Kimdir? 

Ünsal Arık, 1980 yılında Almanya'da dünyaya geldi. Profesyonel boksör ve hayvan hakları savunucusu olan Arık, boks kariyerinden önce Fenerbahçe altyapısında futbol oynuyordu. 
Arık, sporcu kimliği ile birlikte iktidar karşıtı sözleri ve eylemleriyle de sık sık gündeme geliyor. 

2 yorum:BRYAN ROLAND'IN NASIL BİR KREDİ GETİRİYORUM

Ben Bryan Roland ismiyle, bu aracı tüm kredi arayanlar için çok dikkatli olmak için uyarmak istiyorum çünkü her yerde aldatmaca var, Birkaç ay önce Mali olarak gerginliğim vardı ve çaresizliğim yüzünden birkaç çevrimiçi borç veren tarafından dolandırıldım.

Bir arkadaşım beni çok zorlu bir borç verene sevk edinceye kadar neredeyse umudunu kaybetmişti. Bana bir işkence yapmadan 72 çalışma saatinin altında 145.000 Euro'luk bir borç veren Sayın Stephen Williams (Tanrılı bir adam) denildi. Şirkete posta ile açıkladım ve tek yapmam gereken, daha fazla ağlamamaktı, çünkü bu şirketten kredi alacağım ve onlarla iletişime geçme konusunda doğru seçim yaptım, kredi başvuru formunu doldurdum ve talep edilenlerle devam ettim benden ve şokuma kredi verdim.

Herhangi bir krediye ihtiyacınız varsa, hemen ona şu adresten ulaşın: stephenswillsloan@gmail.com

Ben bu aracı kullanarak tüm kredi arayanları uyarıyorum çünkü ciltten borç verenlerin eline geçtim.

Yardımınız için teşekkür ederiz.

İyi günler, Josef Lewis, bireylere, şirketlere ve devlet kuruluşlarına% 2'lik düşük bir faiz oranıyla kredi veren bir özel borç veren. Ödeme yapmak için ödeme yapan bir sürü aile ve mali yükümlülüklerini yerine getiremeyen başkaları olduğunu biliyoruz ve bu nedenle mali restorasyon için buradayız.

İş Planlama, Ticari ve Geliştirme Finansmanı, Gayrimenkuller ve Konut Kredileri, Borç Konsolidasyon Kredileri, İşletme Kredileri, Özel Krediler, Ev Refinansmanı, Otel Kredileri, Öğrenci Kredileri vb. Gibi geniş bir yelpazede finansal hizmetler sunuyoruz. Bir kredi ile ilgilenen ve dolandırıcılıktan uzak olması halinde ..

Email: progresiveloan@yahoo.com
Metin / Çağrı: +1 (603) 786-7565 teşekkürler
Yorum Gönder