Hürriyet

16 Aralık 2015 Çarşamba

İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Yaşatmıyor, Öldürüyorİstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Yaşatmıyor, Öldürüyor

İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde 2 koyunun kesilmesine karşı çıkan hayvan hakları aktivistlerine özel güvenlik ekipleri saldırdı.

Ve Haber'e göre, İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nde kesim dersinde 2 koyunun kesilmesine engel olmak isteyen aktivistlere, veteriner fakültesi öğrencileri tepki gösterdi. Koyunların öldürülmemesi için direnen hak savunucularına öğretim üyeleri sözlü saldırıda bulunurken özel güvenlik ekipleri ise öğrencilere fiziksel müdahalede bulundu.

Protestoya ve hayvanların kurtarılmasına karşı çıkan bir öğretim üyesine, bir hayvan hayvanları aktivisti: "O bıçak sizin boğazınızda olsa böyle söylemezdiniz, kendinizi bu koyunun yerine koyun, biz buraya bir gün de olsa öldürülmemeleri için hapise atılma riskini göze alarak geldik." dedi.

Çevik kuvvet ve özel güvenlik ekiplerinin mezbahaya girmesinin ardından hayvan hakları savunucuları koyunlara sarıldı. Direnen yaşam hakkı savunucularından bazılarının telefonlarına el koyularak görüntüler silinmeye çalışıldı.

Kaynak:
Ve haber: İstanbul Üniversitesi'nde hayvan hakları savunucularına saldırı!

*Metnin tamamı VeganTürkiye'ye aittir. Yararlanılan kaynaklar ve alıntılar bağlantılarla gösterilmektedir.

0 yorum:

Yorum Gönder